جمعه 8 تیر‌ماه سال 1386

از جرج برنارد شاو (من خودم علاقه زیادی به جرج برنارد شاو دارم) سوال جالبی رو پرسیده بودن که به نظر من جالب بود که این سوال رو اینجا هم مطرح کنم که شما هم بهش جواب بدین :> سوال این بود که:
<اگر قرار بود که شما به جزیره کاملا دور افتاده ای که بدون هیچ امکاناتی هست برای همیشه تبعید بشین و اجازه داشتین که فقط ۵ تا کتاب با خودتون ببرین چه کتابهایی رو می بردین؟>
در صورت سوال چرا رو نپرسیدن ولی شما دلیلش رو هم لطفا بنویسین. :>
(خیلی هم سوال رو پیچیدش نکنین... فرض کنین اینطوریه که گفته دیگه ;) )
بعد از اینکه بقیه جواب دادن جواب جرج برنارد شاو رو هم براتون می نویسم. :>

توضیح: قبلا چند تا پست در ارتباط با آرتور شوپنهاور نوشته بودم... اونجا تاکید کرده بودم که فلسفه شوپنهاور رو نباید اصلا ناشی از یک ذهن بیمار و افسرده دونست چون این فلسفه در نوع خودش پیچیدگیهای خاصی داره و اصلا به سادگی که به نظر میاد نیست و در ضمن تاثیرات زیادی روی آدمهای بزرگ داشته... یکی از کسانی که از فلسفه شوپنهاور تاثیر زیادی گرفته جرج برنارد شاو هست.

پی نوشت ۱: ممنونم بابت کامنتهای پست قبلی :) کامنتهای پست قبل رو به دلیل اینکه احتیاج به یه سری جوابهای مفصل داشت فعلا جواب ندادم که اگر کس دیگه ای هم میخواد نظری بده بنویسه یه فرصتی همش رو حتما جواب می نویسم :> ولی خوب کامنتهای دو تا پست قبل رو جواب دادم... بازم از همگی بابت نظرهای خوب و قشنگتون ممنونم. :)

پی نوشت ۲: همونطوری که ریواس توی کامنتهای پست قبلی نوشته بود سیستم بلاگرد قسمت پینگی که داره میشه همزمانش بقیه جاها مثل بلاگ رولینگ هم پینگ کرد خلاصه پیشنهاد میکنم برای پینگ از صفحه پینگ بلاگرد با انتخاب تمام گزینه هاش استفاده بکنین. لطفا اگر این تصمیم رو گرفتین به من هم بگین که لینک وبلاگتون رو در بخش بلاگرد اضافه بکنم... ممنونم. :) 

پی نوشت ۳: جواب این سوال رو از طرف ریواس و سمن تقریبا می تونم حدس بزنم چه کتابهایی هست! :)) ریواس که توی زلزله هم با خودش کتاب رو برده بود چه برسه به جزیره ;) D:

پی نوشت ۴: کامنتهای پست قبلی رو جواب دادم... سعی کردم تا جایی که میشه نظرهای خودم رو ننویسم که بحث اعتقادی نشه... چون خوب تمام نظرهایی که در جواب سوال لطف کرده بودین و نوشته بودین درست هستن و نمیشه گفت چی درست هست چی غلط هست فقط نظرهای شخصی هست که این بین باعث تفاوت میشه... بازم ممنونم از همگی :)