یکشنبه 16 اردیبهشت‌ماه سال 1386

فلسفه جزو موضوعات مورد علاقه ام هست و تا جایی که فرصت می کنم روند فکری و سیر تحول افکار انسانهای بزرگ تاریخ اندیشه رو بررسی میکنم...توی این چند سالی که فلسفه رو دنبال میکنم آروم آروم به مباحث تخصصی تر فلسفه علاقه پیدا کردم و در فرصتهایی که پیدا میکنم سعی میکنم بیشتر در موردشون بخونم تا بیشتر در موردشون بدونم...
فرصتی پیش اومد که چند روزی رو کاملا صرف نوشتن یه مقاله با موضوع فلسفی به اسم <زیبایی شناسی از دیدگاه کانت> بکنم. با اینکه متنی که نوشتم اصلا تخصصی فلسفه نیست و سعی کردم تا جایی که میشه اصطلاحات فلسفی نداشته باشه ولی برای خودم حد قابل قبولی بود. نوشتن متن های فلسفی به خاطر دقت خیلی زیادی که در نوشتن و نحوه نوشتار لازم دارن بسیار سخت هست و خوب به خصوص من چون از منابع اینترنتی استفاده میکنم ترجمه کردن یه متن تخصصی فلسفه به خودی خودش کار سختی هست و به همین نسبت فهمیدنش هم سخت میشه...ممکن هست که خیلی از همین مفاهیم ساده به نظر برسن ولی وقتی دارن در یه حوزه فلسفی بحث میشن به ناچار باید با ویژگیهای یه بحث فلسفی مطابقت داشته باشن و حتی از کنار چیزهایی که بدیهی به نظر می رسن هم نمیشه ساده گذشت.
در هر صورت با پشتکار خیلی زیاد و با وجود اینکه خیلی گرفتاری های مختلف داشتم این نوشته رو تموم کردم و یه نسخه اولیش رو وبلاگ نوشته ها می ذارم که اگر علاقه داشتین بخونین.

پی نوشت اول! : نسخه اولیه مقاله که نوشته بودم رو کمی اصلاح کردم و الان نسخه دومش توی وبلاگ نوشته ها هست.

پی نوشت: پیشنهاد اولیه ای که برای موضوع سمینار کارشناسی ارشدم انتخاب کردم رو وبلاگ نوشته ها گذاشتم. البته این پیشنهاد هنوز نهایی و تصویب نشده. به این خاطر گذاشتم که در کل اگر خواستین بدونین که در چه زمینه ای دارم تحقیق میکنم. با اینکه گرایشم الکترونیک هست ولی موضوعم رو مهندسی پزشکی انتخاب کردم. و دلیل اصلیم این هست که از لحاظ درونی یه کاری که نتیجه مستقیم در کیفیت سلامت و زندگی انسان داشته باشه رو دوست دارم.