پنج‌شنبه 10 اسفند‌ماه سال 1385

این چند روز خیلی کارهای مختلف داشتم...از بس هی خواستم کارهای مختلف انجام بدم و فرصتش رو نداشتم خودم هم دیگه خسته شدم! مثلا مطالبی که این چند روزه خوندم در این موردها بوده:
۱) سورئال و سورئالسیم مفاهیم فلسفی٬ نمودهای هنری و نمودهای سبک سورئال در ادبیات
۲) انواع سبک ها و تم ها در ادبیات
۳) کتاب میرا نوشته کریستوفر فرانک رو تموم کردم (۲ تا بحث اولی رو به خاطر ارتباطش با این کتاب خوندم)
۴) در مورد قانون نتیجه اخلاقی متقابل اعمال در دینها و مذهب های مختلف (شامل یهودی٬ مسیحی٬ بودا٬ هندو٬ بهائیت و اسلام تحقیق کردم)
۵) این قانون تتیجه اخلاقی متقابل اعمال چیزی هست که در فرهنگ بودا و هندو بهش میگن قانون کارما...در مورد اصالت قانون کارما و ریشه های پدید اومدنش در عقاید بودا و هندو یه تحقیق کامل کردم.
۶) امشب قبل از اینکه این نوشته رو بنویسم بعد از چندین ساعت ۲۵۰ تا آیه از قرآن رو که مرتبط با مباحث اعتقادی بود خوندم تا مصداقهای عدالت و قانون نتیجه اخلاقی متقابل اعمال رو در قرآن و دین اسلام پیدا بکنم.
۷) تفسیر مثنوی معنوی مولوی رو هم نگاه کردم که ببینم چه نظری در این موارد مولوی داشته.

همزمان هم دارم فکر میکنم که یه نقد از کتاب میرا بنویسم و بعدش ادامه نوشته عدالت الهی رو هم چطوری ادامه بدم...و خوب کتاب آنا کارنینا رو هم که از قبل می خوندم هنوز هست٬ ماجراهای جاودان در فلسفه رو هم دارم میخونم همزمان تو این شلوغی کتاب قرآن نماد حیات معقول نوشته علامه جعفری رو هم هر از چندگاهی ورق میزنم جاهای مختلفش رو میخونم! بعد یه کتاب هم هست که یه مجموعه مقالات و نوشته های کوتاه از مارک تواین هست...برای وقتهایی که خسته شدم اون کتاب رو نگاه میکنم!(دید طنز داره) کتاب پاییز پدرسالار نوشته مارکز هم به کتابهای روی میزم اضافه شده ولی اون رو دیگه نمیخونم!
در این بین چون موضوع سمینار فوقم رو هم باید معلوم بکنم ۱۵ تایی مقاله هست که پرینت گرفتم و وقتهایی که فرصت میکنم یه نگاهی بهشون میندازم که یه گزارش برای استاد راهنمام آماده کنم که کمک بکنه برای تعیین موضوع تزم...(خود استاد راهنمام که نظری نداره خودم باید تعیین کنم موضوعش رو که کار خیلی سختیه!) منابعی هم که برای تحقیق در مورد موضوع سمینار و تزم احتیاج دارم به خاطر تحریمهای علمی ایران در اختیار ندارم و مشکل دارم از این جهت!

خوب پیدا کنین پرتقال فروش رو! :)) یه کلی کار هست که همش میگم اگر فرصت داشتم انجام میدم! حالا اگر فرصت کردم یه نقد در مورد کتاب میرا مینویسم...چند تا نوشته هم در مورد قانون کارما...و ادامه موضوعات مرتبط با عدالت الهی رو هم می نویسم....