دوشنبه 13 آذر‌ماه سال 1385

این بار هم یه مطلب علمی هست که نمودهای جالبی در بدن انسان پیدا میکنه! داستان از این قرار هست که یه قانونی برای تابش موج هست ( second radiation theory ) که در حالت ایده آل میزان تابشی که به صورت امواج الکترومغناطیس یه جسم سیاه (یه مفهوم فیزیکی هست نه اینکه رنگش سیاه باشه،در اصطلاح انگلیسی بهش میگن Black Body ) داره رو با جرمش و ثابت بولتزمان نشون میده...

بقیه جسمها رو هم میشه با تقریب نسبتش رو با جسم سیاه به دست اورد...بنابراین به صورت خلاصه بدن از خودش امواج الکترومغناطیس تابش میکنه که این تابش میتونه باعث ایجاد گرما هم بشه! (بدون اینکه بدن تماس داشته باشه با جایی) لینک اولی که آخر نوشتم هست توضیح علمی همین پدیده هست که از یه جلسه درسی یکی از درسهای دانشگاه برکلی پیداش کردم...(موضوع درس امروز الکترونیک نوری خودم هم یه مطالبی در ادامه همین مبحث بود که به عنوان مقدمه این قانون رو داشتیم)

و یه نکته خیلی جالبتر اینکه بدن از خودش نور هم منتشر میکنه! و بیشتر از همه از نوک انگشتها و ناخن این نور تابش میشه...اگر چه میزان این نور کم هست (بر حسب واحدهای فوتونی که تابش میشه) ولی خیلی جالبه که این نور coherent هست (مشابه نور لیزر یعنی یه الگوی منظم برای انتشار داره و به صورت اتفاقی یا Random در فضا پراکنده نمیشه) و خوب علتهایی که این انتشار نور رو به وجود میاره رو در مجموعه لینکهای دومی میتونین بخونین :)

کلا یه مجموعه مطالب جالبی در این مورد میتونه مطرح بشه که من فقط اشاره میکنم بدون اینکه هیچ نظری در مورد هیچ کدوم بدم...گفتنش به این مفهوم نیست که من خودم همش رو قبول دارم...فقط با این موضوع ارتباط پیدا میکنن...مثلا موضوعاتی مثل:

--انرژی درمانی

--ریکی (Reiki )

--هاله نور (چیزی که در مورد آدمهای مقدس گفته میشه نه اونکه در مورد بعضی ها هست!!)

--تله پاتی (Telepathy )

--تمایل به سمت یه آدم در بین یه جمع بزرگ بدون دلیل خاصی! (مثلا گفته میشه ممکنه از روی هماهنگی امواج بدن این دو نفر ممکنه همدیگه رو پیدا کرده باشن!)

--تاثیر نامطلوب فرکانسهای رادیویی و امواج مایکرویو (مایکروفر) بر روی سلامتی انسان (با توجه به اینکه باعث اختلال در امواج رادیویی طبیعی بدن میشن)

--تشخیص سلامتی بدن از روی این امواج

 

در کل مطالب پرهیجانی هستن...از دید علمی میزان این انرژی و نور به شدت کم و ضعیف هست...ولی خوب از دید متافیزیکی بر اساس علاقتون میتونه موضوعات جالبی باشن.

امیدوارم که براتون جالب بوده باشه :)

 

 

Emition of Radiation:
 
Emition of Light: