پنج‌شنبه 11 آبان‌ماه سال 1385

یه جوک یکی از استادهامون برامون تعریف کرد یاد یه چیزی افتادم…جوک این بود که 3 تا کارگر ساختمانی بودن، یه انگلیسی، یه ایرلندی و یه اسکاتلندی…وقت نهارشون که میشه هر سه غذایی که داشتن میارن که بخورن…غذای هر سه ساندویچ بوده (ساندویچ های مختلف) بعد شکایت داشتن از غذایی که خانومهاشون براشون گذاشتن…با هم قرار میذارن که اگر فردا هم نهاری که امروز دارن رو داشتن خودشون رو از اون بالا بندازن پایین!!

خلاصه فردا میشه و هر سه دوباره همون غذاها رو داشتن و خودشون رو میندازن پایین! بعد در مراسم ترحیمشون، خانمهای انگیسیه و ایرلندیه خیلی ناراحت بودن و میگفتن که خوب به ما نگفته بودن، اگه میگفتن خوب غذایی که دوست دارن میذاشتیم براشون…خانم اسکاتلندیه متعجب بوده! ازش میپرسن تو چرا متعجبی به جای اینکه ناراحت باشی؟! میگه آخه صبح شوهرم خودش برای خودش ساندویچ درست کرد!!

 جوکش به سبک جوکهای خارجی بی مزست خیلی!! :)) ولی من یاد این افتادم که خیلی وقتها ما از چیزهایی شکایت میکنیم که خودمون به صورت مستقیم مسئولش هستیم! مثلا تصمیمی گرفتیم و حالا از نتیجه ای که اون تصمیم داره شکایت میکنیم و یا مثلا از بدشانسی حرف میزنیم بدون اینکه یادمون باشه که این تصمیم خود ما بوده!

این تصمیم ها و انتخاب ها در خیلی از زمینه ها میتونه اتفاق بیفته…باید یاد بگیریم که مسئولیت تصمیم ها و انتخاب هامون رو خودمون بر عهده بگیریم….این خیلی مهمه….

گاهی هم واقعا ما خود، مسئول مشکلات خودمان هستیم!